Jan Szmidt w pierwszej trzydziestce czempionatu Włoch

W sobotę na włoskim Acaya GC zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch. Zwyciężył Włoch Romano Andrea. Jan Szmidt finiszował na 28 miejscu.

Dla polskiego zawodnika włoski czempionat z dnia na dzień był coraz bardziej obiecujący. Szmidt rozpoczął od 75 uderzeń (+4), które ulokowały go w drugiej pięćdziesiątce zawodników. Drugi dzień to wynik lepszy o dwa uderzenia i awans o 16 pozycji w klasyfikacji. Najlepszy rezultat Polak zanotował podczas trzeciej rundy, kiedy zagrał na +1, bez problemu przechodząc CUT’a z sumą 220 uderzeń. W finale, który odbył się po wznowieniu ze względu na silny wiatr, Jan Szmidt zagrał 73, a jego łączny rezultat 293 (+9) został sklasyfikowany na 26 pozycji.

Triumfował Romano Andrea z sumą 280 (-4), który od początku znajdował się w czołówce. Z jednym uderzeniem straty do lidera był Manfredi Gianmarco (281), a trzeci wynik wywalczył Anglik Bolton Jake (284).

Pełne wyniki na stronie Włoskiej Federacji Golfa: TUTAJ.