Podsumowanie Dr Irena Eris Ladies Golf Tour Masters 2017

W dniach 30 września – 1 października został rozegrany Ladies Golf Tour Masters – ostatni z 14 turniejów serii organizowanego specjalnie dla pań przez Komisję Golfa Kobiecego PZG. W zawodach triumfowała Amanda Majsterek (A&A GC), a zwyciężczynią całego cyklu – Anna Zabłocka (KG Lisia Polana).

W tym roku turniejach LGT brało udział ponad 200 pań, które gościły na polach: Sand Valley Golf Resort, Słubice GC, Armada GC, Binowo Park GC, Gradi GC, Toya G&CC, Sobienie Królewskie G&CC, Kamień CC, Zawarcie GC, Postołowo GC, Sierra GC, KG Lisia Polana oraz Śląski KG. Finał cyklu odbył się w Kalinowych Polach GC.

Po dwóch dniach rywalizacji najlepszy wynik w LGT Masters uzyskała Amanda Majsterek z sumą 145. Na drugim miejscu uplasowała się zeszłoroczna zwyciężczyni turnieju – Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC). Na ostatnim stopniu podium stanęła Sabine Werner.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Ladies Golf Tour najwięcej punktów zdobyła Anna Zabocka. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Bożena Kowalczykowska (Kalinowe Pola GC) oraz Beata Mikołajewska (KG Lisia Polana). Nagrodą główną jest wpisowe na turniej Polonia Open 2018 na Florydzie, USA –  ufundowaną przez prezesa PAGA (Polish-American Golf Association), Pawła Gąsiora z Nowego Jorku.

Podsumowania serii LGT 2017 dokonała całą przewodnicząca KGK Brygida Morańska: „To był wyjątkowy rok dla Ladies Golf Tour: 15 turniejów, ponad 200 uczestniczek i rekordowa frekwencja. To krok milowy w rozwoju polskiego kobiecego golfa, który rokuje wielkie nadzieje na przyszłość”.

Według Morańskiej sukces i coraz większą popularność cykl kobiecych turniejów zawdzięcza klubom: To dzięki ich konstruktywnemu zaangażowaniu LGT rośnie z każdym sezonem w siłę. Do sukcesu przyczynił się także nasz tegoroczny sponsor tytularny – Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i wspólne działania w tym kierunku. Dziękujemy”.

Seria Ladies Golf Tour organizowana jest przez komisję wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. Zawody mają kategorię III w rankingu PZG, a turniej masters kategorię II. Turnieje adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek i prezentowane umiejętności golfowe. Ich celem jest bowiem, poza sportową rywalizacją, integracja dobrych i słabszych zawodniczek.

Kolejna, jubileuszowa X edycja Ladies Golf Tour już w przyszłym roku.