Mateusz Gradecki mistrzem Turkish Amateur Open!

Mateusz Gradecki zdobył pierwsze miejsce po czterech dniach rywalizacji w turnieju MVK Turkish Amateur Open Championship 2017. Rewelacyjny wynik -11 uderzeń zapewnił mu tytuł Międzynarodowego Mistrza Turcji oraz dziką kartę 2018 na przyszłoroczny Turkish Challenge w ramach Challenge Tour.

Wygrana w Mistrzostwach Turcji to kolejny krok Mateusza Gradeckiego od pozycji najlepszego polskiego golfisty – amatora w kierunku dobrego debiutu w roli zawodowego golfisty. Dotychczasowa rywalizacja Mateusza wśród profesjonalnych golfistów pozwala z optymizmem patrzeć na jego następne starty.

„Jestem bardzo zadowolony z mojej gry w Turcji. Dopisała pogoda, mieliśmy tu znakomitą sportową atmosferę, która pozwoliła mi skoncentrować się na dobrej grze i osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Cieszę się, że wyciągam wnioski z moich poprzednich gier i z każdą rundą czuję się coraz mocniejszy w rywalizacji. W Turcji od początku turnieju plasowałem się w czołówce, cieszę się, że dobrze wytrzymałem presję i utrzymałem się na topie do finału zawodów” – powiedział Mateusz Gradecki. Polak poszczególne rundy zagrał na 70-66-74 oraz 67 uderzeń.

Bliski podium był również Alejandro Pedryc, który zakończył czempionat Turcji na 7 miejscu z sumą 291 (+3). W „30” najlepszych zawodników uplasował się także Jakub Dymecki, który został sklasyfikowany na 28 pozycji (310, +22).

Wśród pań Dorocie Zalewskiej zabrakło 2 uderzeń do podium. Juniorka z Binowa z sumą 306 (+18) ulokowała się tuż za finałową trójką. Maria Żrodowska 317, +29) zajęła 7 miejsce, a Zofia Wójcik zakończyła rywalizację jako 14 w klasyfikacji (332, +44).

W MVK Turkish Amateur Open Championship 2017 rywalizowało 64 golfistów oraz 26 golfistek z całego świata Gospodarzem turnieju było pole golfowe Gloria Golf Resort w Belek.

Wyniki mężczyn: TUTAJ.

Wyniki kobiet: TUTAJ.