DME Juniorów, dyw. 2: Triumf Szwajcarów, Polacy na 7 miejscu

Nieustający deszcz, zmiana formatu gry, temperatury iście zimowe – tak można podsumować Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów, dywizja 2 na polu Kraków Valley G&CC. Po trzech dniach rywalizacji zwycięzcami zostali Szwajcarzy. Polska reprezentacja uplasowała się na 7 pozycji.

Turniej nie należał do łatwych, ani dla zawodników ani dla organizatorów. Pogoda nie dopisała i od pierwszego dnia opady deszczu nie opuściły doliny w Paczółtowicach. Warunki były wyzwaniem także dla komitetu turniejowego, którego decyzją starty trzeciej rundy zostały przesunięte, format gry w grupach został zmieniony, a ostatnia runda odwołana.

Pierwsze dwie rundy rozgrywane były w formacie stroke play. Na podstawie tych wyników drużyny podzielono na dwie grupy, które grały dalej w formacie: koszyka A – match play o miejsca 1-4 i koszyk B – stroke play o miejsca 5-9.

Po dwóch dniach stroke play biało-czerwoni byli sklasyfikowani na siódmym miejscu z sumą 759 uderzeń (+39). Najwyżej uplasowali się Andrzej Wierzba jr oraz Alejandro Pedryc, którzy zajęli odpowiednio 9 i 10 miejsce. Obaj zawodnicy zanotowali 147 uderzeń (+3). Kolejno sklasyfikowani zostali 24. Jakub Urbański (152, +8), 33. Jakub Dymecki (154, +10), 44. Michał Bargenda (162, +18) oraz 49. Filip Kowalski (167, +23).

Na podstawie tych wyników Polacy awansowali do koszyka B. Zamiast match playów drużyny rozegrały kolejna rundę stroke play, liczoną osobno od zera. W piątkowych zmaganiach wśród polskiej kadry najlepiej poradził sobie Jakub Urbański, który zagrał 2 uderzenia poniżej par pola. Filip Kowalski zagrał na par, Alejandro Pedryc +1, a Jakub Dymecki +2. Andrzej Wierzba uzyskał +3, a Michał Bargenda +7. Do wyniku końcowego brane było 5 z 6 wyników. Na tej podstawie Polacy uzyskali sumę 364 (+4) i utrzymali siódme miejsce, pozostając za Portugalią i Estonią.

W przypadku grupy A ze względu na odwołanie finałowej rundy o końcowych wynikach decydowały sobotnie rozgrywki oraz klasyfikacja stroke play. Szwajcarzy pokonali w meczach Islandczyków, a Walijczycy Belgów. Do pierwszej dywizji juniorów w 2018 awansowały drużyny ze Szwajcarii, Walii oraz Belgii.

Pełne wyniki Koszyk A: TUTAJ

Pełne wyniki Koszyk B: TUTAJ