Dobry występ Alejandro Pedryca w The Duke of York Young Champions Trophy

W jednym z najważniejszych juniorskich turniejów, The Duke of York Young Champions Trophy, dedykowanym aktualnym mistrzom juniorów (do lat 18) lub zwycięzcom innych ważnych zawodów golfowych w minionym roku, Alejandro Pedryc zajął 21 miejsce.

Trzydniowe zawody odbyły się w Anglii na znanym polu Royal Liverpool, które już 12-krotnie gościło The Open. 54 uczestników musiało się zmierzyć nie tylko z grą, ale także „szkocką” pogodą. Deszcz, silny wiatr i temperatury bliskie 10 stopniom towarzyszyły zawodnikom przez cały turniej. Udowodniły to wyniki – ledwie 5 graczom udało się przełamać barierę par pola (72).

Z dwójki polskich reprezentantów najwyżej uplasował się Alejandro Pedryc. Klasyfikacja obejmowała zarówno zawodników jak i zawodniczki, a Polak zakończył rywalizacje tuż za pierwszą dwudziestką z sumą 238 (84-78-76). Wśród juniorów był 14.

Maria Żrodowska uplasowała się na dzielonym 49. miejscu z sumą 260 uderzeń 90-87-83).

Najlepszy wynik uzyskał 18-letni Benjamin Jones (761. WAGR) – 218 (75-70-73) i to on został triumfatorem The Duke of York Young Champions Trophy.

Wyniki: TUTAJ.