Zakończyły się MP Juniorów Młodszych i Młodzików w ramach OOM

W dniach 8-10.08 na polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club odbyły się – II Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz I Mistrzostwa Polski Młodzików w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM). Po dwóch dniach wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii.

Dwudniowy turniej kategorii PREMIUM w Rankingu PZG zgromadził 55 reprezentantów 7 województw rywalizujących zarówno o tytuł mistrzowski w kategoriach juniorów młodszych (13-15 lat), młodzików (11-12 lat) jak i punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa. W tym roku gospodarzem sportowych zmagań najbardziej utalentowanych juniorów było województwo mazowieckie.

Maksymilian Biały (Tokary GC), który w zeszłym roku został wicemistrzem MP Juniorów Młodszych, w tegorocznej odsłonie OOM uzyskał najniższy wynik: 156 uderzeń i triumfował w swojej kategorii. Tuż za nim, różnicą jednego uderzenia, uplasował się Alex Modrzejewski reprezentujący klub gospodarzy. Ostatni stopień podium zajął zawodnik Sobieni Królewskiech, Konrad Bargenda z rezultatem 160.

Do walki o tytuł mistrzyni juniorek młodszych stanęło 11 dziewcząt.  Wygrała juniorka z województwa lubuskiego  – Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC) z sumą 167. O trzy uderzenia więcej zanotowała Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC) plasując się tym samym na drugim miejscu w klasyfikacji. Natomiast rezultat 179 wystarczył Annie Łęckiej (Kalinowe Pola GC) na zdobycie brązowego medalu.

Wśród młodzików najlepsze rezultat (167) uzyskał Maciej Janusiewicz i to on może poszczycić się zdobyciem pierwszego w historii Mistrza Polski Młodzików. Zawodnik Tyskiego KG uzyskał sumę 167 uderzeń. Drugie miejsce i trzecie miejsce wywalczyli zawodni KG Lisia Polana: Albert Ferenc (173) oraz Leon Krawczyk (191).

Tytuł mistrzyni Polski młodziczek zdobyła, Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), która w dogrywce pokonała zawodniczkę Tokar – Aleksandrę Jaworską. Obie golfistki uzyskały rezultat po dwóch rundach 193. Na trzeciej pozycji uplasowała się Nina Pitsch (Armada GC) – 212.

W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów zgromadziły Sobienie Królewskie G&CC przed zawodnikami z Kalinowe Pola GC i Binowo Park GC. W klasyfikacji województw najwyżej uplasowały się mazowieckie, śląskie i lubuskie.

Podczas ceremonii zakończenia mistrzostw Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa podziękował zarówno golfistom i golfistkom, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Do wymienionych należeli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Polski Komitet Olimpijski.

Niespodziankę dla zawodników przygotował prezes First Warsaw G&CC, Tavi Nimrod: „Dziękuję wszystkim za przybycie. Było niezmiernie miło Was gościć i oglądać Wasze zmagania. Z tej okazji chciałabym Was, wszystkich uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, nagrodzić rocznym członkostwem w naszym klubie. Przez rok możecie grać w First Warsaw bez ograniczeń. Zapraszamy i do zobaczenia na polu golfowym”.

OOM to cykl imprez sportowych rozgrywanych w randze mistrzostw Polski juniorów młodszych, w różnych dyscyplinach sportu. Gospodarzem wydarzenia jest co roku inne województwo, a koncepcja imprezy nawiązuje do założeń programu igrzysk olimpijskich.

II Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – OOM (8-10.08.2017, First Warsaw G&CC) – wyniki końcowe

Klasyfikacja Juniorów Młodszych

1. Maksymilian Biały (Tokary GC)
  2. Alex Modrzejewski (First Warsaw G&CC)
  3. Konrad Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC)

Klasyfikacja Juniorek Młodszych

1. Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC)
  2. Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)
  3. Anna Łęcka (Kalinowe Pola GC)

I Mistrzostwa Polski Młodzików – OOM (8-10.08.2017, First Warsaw G&CC) – wyniki końcowe