Dorota Zalewska pierwszą Polką, która przeszła cut w ME Kobiet

Czterodniowa europejska rywalizacja kobiet (26-29.07) rozegrała się na szwajcarskim polu Lausanne GC. Reprezentantka Binowo Park GC, Dorota Zalewska uplasowała się finalnie na 67 miejscu. Triumfowała Agathe Laisne z Francji.

Na tee startowym wśród 144 zawodniczek z prawie 30 krajów stanęły również reprezentantki Polski Dorota Zalewska (Binowo Park GC) oraz Dominika Gradecka (Gradi GC).

Po trzech rundach następował cut, którego przechodziły panie z wynikiem 222 (+6). Dorota Zalewska (1183. WAGR) jako pierwsza polska kadrowiczka w historii znalazła się w finałowej siedemdziesiątce uczestniczek turnieju. Pierwszego dnia Polka uzyskała wynik +2, a drugiego +4. Aby móc awansować dalej Zalewska potrzebowała wyniku na par lub lepiej. Udało jej się zagrać wymagane 72 uderzenia i tym samym przeszłą cuta. Runda finałowa jednak była już słabsza w wykonaniu juniorki z Binowa – 77 uderzeń. Mistrzostwa Europy Kobiet zakończyła z sumą 299 (+11) na 67 miejscu.

Dominika Gradecka (1164. WAGR) zakończyła zmagania po trzeciej rundzie z wynikiem +32 (248).

Zawody zwyciężyła Francuska Agathe Laisne (66. WAGR) z rezultatem 280 uderzeń (-8). Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Szwajcarki,  Albane Valenzuela (3. WAGR) – 281 (-7) oraz Morgane Metraux (45. WAGR) z jednym uderzeniem więcej.

International European Ladies’ Amateur Championship – wyniki TUTAJ.