Mistrzostwa Włoch: dobry występ Szmidta

W sobotę na włoskim Circolo Acaya GC zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch. Zwyciężył Amerykanin Sean Crocker (20. WAGR). Jan Szmidt finiszował na 43 miejscu.

Dla polskiego zawodnika (948. WAGR) początek turnieju nie był zbyt obiecujący. Wynik 82 (+11) uderzeń lokował go w drugiej setce klasyfikacji.  Drugi dzień był już bardziej owocny – na karcie wyników Szmidt zapisał o 10 uderzeń lepszą sumę (+1) i awansował o blisko 50 miejsc. Najlepszy rezultat Polak zanotował podczas trzeciej rundy, kiedy zagrał na „minus”, uzyskując 2 uderzenia poniżej par, i bez problemu przeszedł CUT’a. W finale Jan Szmidt zagrał 77, a jego łączny rezultat 300 (+16) został sklasyfikowany na 43 pozycji.

Triumfował Sean Crocker z sumą 277 (-7), który od drugiej rundy utrzymywał pozycję lidera. Kolejny był Id Omar Ayoub z Maroko (283. WAGR) z wynikiem 282 (-2), a trzecie miejsce, z jednym uderzeniem mniej, wywalczył Austriak Markus Maukner (212. WAGR).

Zawody Italian International Amateur Championship zaliczane są do rankingu WAGR oraz rankingu mężczyzn EGA.

Pełne wyniki na stronie Włoskiej Federacji Golfa: TUTAJ.

1. Sean Crocker (USA) – 277 (68-69-70-70)