Juniorzy zakończyli Tulip Golf Challenge

W dniach 21-23 października w północnej Holandii odbył się Tulip Golf Challange. W turnieju, który wchodzi w skład serii Global Junior Golf, wzięli udział polscy juniorzy: Philipp Pakosch, Kuba Urbański i Michał Bargenda.

W Tulip Golf Challenge mogą brać udział zawodnicy między 12 a 18 rokiem życia z handicapem dla chłopców nie wyższym niż 5, a dla dziewcząt nie wyższym niż 8. Gospodarzem zawodów było pole golfowe Drentsche G&CC, które jest największym obiektem golfowym w tej części kraju.

59 zawodników z 11 krajów Europy rozegrało trzy rundy stroke play. Całe podium zdobyli Holendrzy, wśród których triumfował 16-letni Kiet van der Weele z wynikiem 216 uderzeń (par).

Najwyżej z Polaków uplasował się Philipp Pakosch. Zawodnik reprezentujący klub Kalinowe Pola, mimo bardzo dobrej pierwszej rundy (+1), zajął 21 pozycję z rezultatem 226 (+10). Kolejnym biało-czerwonym juniorem w klasyfikacji był Jakub Urbański (Toya G&CC Wroclaw), który ulokował się jako 32. (+19). O dwa uderzenia więcej zagrał Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) i zakończył rozgrywki na 37 miejscu.

Global Junior Golf Tour (GJGT) to niemiecki cykl organizowany na całym świecie (w poprzednich latach również w Polsce – Toya Polish Junior) dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W tym roku odbyło się już 9 turniejów, a planowane są jeszcze 2. GJGT to przede wszystkim okazja do zdobycia cennych punktów w Światowym Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR.

Wyniki dostępne: TUTAJ.