Drużynowe MŚ 2016: Polki zakończyły czempionat na 48 miejscu

Po czterech dniach zmagań na polach Mayakoba El Camaleon GC oraz Playa Paraíso GC w Meksyku Koreanki triumfowały w Drużynowych Mistrzostwach Świata Amatorów (The World Amateur Team Championships – WATC). Reprezentacja Polski uplasowała się na 48 pozycji.

Światowy czempionat amatorek, znany jest także pod nazwą Esprito Santo Trophy, zgromadził 163 zawodniczki z 55 krajów świata. Polskę reprezentowały, podobnie jak dwa lata temu w Japonii,  Nastasia Kossacky (Sobienie Królewskie G&CC), Dorota Zalewska (Binowo Park GC) i Dominika Gradecka (Gradi GC). Kadrowiczki zajęły wówczas 36. miejsce.

Pierwszego i ostatniego dnia Polki grały na polu Playa Paraíso GC (par 72), a drugiego i trzeciego na Mayakoba El Camaleon GC (par 72). Najlepiej wśród Polek zagrała Dorota Zalewska (+26), która w klasyfikacji indywidualnej zajęła 115. lokatę. Nastasia Kossacky (+40) uplasowała się o dwadzieścia oczek niżej (135.), a Dominika Gradecka (+53) na 148 pozycji. Drużynowo Polska została sklasyfikowana na 48 miejscu (+63).

Wynikiem 547 uderzeń (-29) puchar Espirito Santo i tytuł mistrzyń świata zdobyła drużyna z Korei Południowej: Hye Jin Choi, Min Ji Park i Hyun Kyung. Zespoły ze Szwajcarii (-8) i Irlandii (-7) zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Już w najbliższą środę (21.09) rywalizację rozpoczną 72 ekipy męskie. Drużynowe MŚ Amatorów, zwane także Eisenhower Trophy, odbędą się po raz trzydziesty. Do składu biało-czerwonych zostali powołani Adrian Meronk (Toya G&CC Wrocław), dla którego będzie to ostatni amatorski turniej przed przejściem na zawodostwo oraz Mateusz Gradecki (Gradi GC) i Jakub Dymecki (Tokary GC).

Livescoring – TUTAJ.

Zdjęcia dostępne TUTAJ.

Więcej informacji o WATC 2016 na stronie IGF  lub na oficjalnej stronie mistrzostw.