Pakosch na prowadzeniu w MP Mężczyzn

Na polu Rosa Private GC rozpoczęły się Citi Handlowy XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn Amatorów. Po pierwszej rundzie na prowadzeniu jest członek kadr narodowej Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC). Zawody potrwają do wtorku, 28 czerwca.

Turniej zgromadził 91 zawodników, w tym 12 z zagranicy. Niestety pogoda nie dopisała. Pierwsze flajty schodziły z pola w deszczu, a sama runda została przed godz. 14:00 przerwana ze względu na krążące w okolicy burze. Po godzinnej przerwie Komitet Turniejowy postanowił wznowić grę.

Najlepszy wynik uzyskał dziś 17-letni Philipp Pakosch. Reprezentant Kalinowych Pól jako jedyny zagrał dziś poniżej par pola i uzyskał wynik 71 (-1). Tuż za nim, z różnicą jednego „oczka”, jest Estończyk Sander Aadusaar (Niitvalja Golfiklubi) z rezultatem par. Trzecie miejsce ex aequo zajmują Jakub Dymecki (Tokary GC) oraz broniący tytułu mistrza Polski Mateusz Gradecki (Gradi GC) – 73.

Jutro o 8 rano rozpocznie się drugi dzień rywalizacji. Po zakończonej rundzie nastąpi CUT, po którym 72 graczy (oraz remisy) przejdzie do wtorkowego finału.

Zawody należą do kalendarza turniejów Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), dzięki czemu wywalczone punkty wpłyną na klasyfikację golfistów w najważniejszym zestawieniu amatorów.