Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Znamy Mistrzów Grup Handicapowych w MP HCP

Osiemnaście medali, trzy dni, dwie rundy, dwa hole-in-one, jedna wichura i sześciu mistrzów Polski – tak można podsumować tegoroczną edycję mistrzostw Polski w grupach handicapowych, które odbyły się w dniach 16-18 czerwca na podwarszawskich polach golfowych.

Zawody rozpoczęły się w czwartek w Rajszewie na polu First Warsaw G&CC, skąd golfiści przenieśli się na drugą , piątkową rundę na Lisią Polanę. Ten dzień zapadnie długo w pamięci zarówno zawodników jak i organizatorów. Tuż przed godziną 13:00 Komitet Turniejowy podjął decyzję o przerwaniu gry, ze względu na zbliżającą się burzę. Zawodnikom w ostatniej chwili udało się schronić w domku klubowym.

Widok pola golfowego podczas wichury przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich uczestników. W ciągu 10 minut wiatr wiejący z prędkością ponad 120 km/h, grad oraz ulewa dokonały istnego zniszczenia: latające krzesła i reklamy, połamane drzewa, obite samochody i zerwane linie energetyczne –  to tylko część skutków tej nawałnicy.

Po oględzinach pola organizatorzy zadecydowali o odwołaniu drugiej rundy i przeniesieniu jej na sobotę w Sobieniach Królewskich. Tym samym nie odbył się cut i trzeciego dnia możliwość zagrania o tytuły mistrzowskie mieli wszyscy golfiści i golfistki.

W grupie HCP do 8,0 zwycięstwo wywalczył reprezentant A&A GC  – Arkadiusz Majsterek z rezultatem 143 (70, 73): „Pierwszego dnia pogoda była wspaniała. Rajszew to pole niedługie, ale techniczne. Na Lisiej Polanie grałem w porannym flajcie i udało mi się skończyć rundę. Niestety ze względu na wichurę  było trzeba przerwać turniej, a szkoda. Wielu kolegów miało dobre wyniki. Dziś w Sobieniach już było czuć presję. Była to walka o utrzymanie się na miejscu medalowym. Myślę, że czas i doświadczenie zrobiły swoje”.

Piotr Ostaszewski (Kalinowe Pola GC) i Wojciech Chyliński (KG Wierzchowiska) zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tej grupie.

Triumfatorem w gronie zawodników z HCP 8,1 – 12,0 został 10-letni Nicolas Tymiński (Sobienie Królewskie G&CC), któremu podczas ceremonii wręczenia nagród uśmiech nie schodził z twarzy: „Oczywiście jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Chciałbym podziękować wszystkim greenkeeperom za bardzo dobrze przygotowane pola, a także za rywalizację. Grało się świetnie”.

Kolejno za nim uplasowali się golfiści z Lisiej Polany: Krzysztof Wójcik oraz Bartosz Bogusz. Medal dla najlepszej kobiety otrzymała Zofia Wójcik (Lisia Polana KG).

Medal dla mistrza Polski w grupie HCP 12,1 – 16,0 trafił w ręce Jakuba Ściska (Sand Valley GC). Tytuł wicemistrza zdobył Andrzej Gacek (Royal Kraków G&CC), a podium zamknął Jerzy Siemiński (Toya G&CC Wrocław).

W kategorii handicapowej 16,1 – 20,0 pierwsze miejsce wywalczył Konrad Zygarski (Golf Park Józefów), drugie – Michał Jankowski (First Warsaw G&CC), a trzecie – Grzegorz Staniaszek (A&A GC). Najlepiej wśród pań zagrała Beata Strączyńska-Krawczyk (Sobienie Królewskie G&CC).

Grzegorz Czelej (KG Wierzchowiska) został mistrzem Polski w grupie HCP 20,1 – 25,0. Na drugiej pozycji uplasował się Czesław Żukowski (Sand Valley GC), a na ostatnim medalowym – Tomasz Kisiel (Augustowski KG). Tytuł najlepszej kobiety otrzymała Aleksandra Tymińska (Warsaw Golf Links).

W ostatniej grupie HCP 25,1 – 36,0 triumfował Michał Bąkała (A&A GC). Natomiast Joanna Łukaszewicz (Sand Valley GC) została pierwszą wicemistrzynią tej grupy, a Artur Mazurek (KG Wierzchowiska) II wicemistrzem. Medal dla najlepszej kobiety otrzymała Natalia Bussa (Binowo Park GC).

W turnieju dwóm zawodnikom udało się trafić do dołka za pierwszym uderzeniem. Oba hole-in-one zostały trafione na dołkach nr 16: w Rajszewie przez Marcin Dąbka (Play Golf Club), a w Sobieniach przez Tomasza Romana (SPAR Polska GC).

Kolejnym turniejem z cyklu Citi Handlowy będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn, które odbędą się w dniach 26-28 czerwca na polu Rosa Private GC koło Częstochowy.

Wyniki: TUTAJ.