Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Znamy triumfatorów MP Seniorów

Zwycięzcami Citi Handlowy XIV Mistrzostw Polski Seniorów, rozgrywanych na polu Gradi GC w dniach 27-29 maja, zostali Michael Flindt (Simons GC) oraz Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC).

Podczas rundy finałowej zawodnicy mogli, dosłownie, odetchnąć – temperatura koło 20 stopni, lekki wiatr i brak opadów wpłynęły na lepsze wyniki i zadowolenie z gry wśród graczy. „Idealne warunki na turniej” – komentowali gracze po zejściu z pola.

Wśród seniorów triumfował Duńczyk Michael Flindt z wynikiem sumarycznym 212 (-1). Były zawodnik pro, który powrócił na amatorską ścieżkę golfa, zagrał ostatniego dnia na par pola i zwiększył dystans do rywali.

„Był to mój pierwszy turniej na polu Gradi GC i bardzo mi się podobało. Oczywiście cieszę się z wygranej. Jestem pod wrażeniem przygotowania zarówno greenów jak i całego turnieju. Gratuluję też wszystkim pozostałym zwycięzcom i medalistom. To była przyjemność być tu z Wami” – powiedział podczas ceremonii rozdania nagród.

O drugim i trzecim miejscu zadecydował countback – zawodnicy uzyskali łącznie po 230 uderzeń. Tytuł I wicemistrza zdobył Lech Sokołowski (Sierra GC), a podium zamknął Michał Poniż (First Warsaw G&CC).

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet utrzymała Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) i tym samym zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek. Drugie miejsce z różnicą jednego uderzenia zajęła Małgorzata Brodowska (Sierra GC), a trzecie reprezentantka KG First Warsaw G&CC Elżbieta Panas.

Mistrzyni Polski Seniorek nie kryła zadowolenia: „Jestem bardzo szczęśliwa, szczególnie z drugiej rundy – uzyskałam wtedy mój najlepszy wynik na zawodach (78). Dziś flagi były bardzo trudne ustawione. Starałam się skupić na  kontrolowaniu gry. Wszystko szło dobrze, aż do 15 dołka. Na szczęście przewaga, którą wypracowałam wczoraj pozwoliła mi wygrać jednym uderzeniem. Dziękuje także moim rywalkom – miałyśmy bardzo fajny flajt”.

Po raz pierwszy podczas turniejów mistrzowskich zostały przyznane także medale w kategorii seniorów masters, czyli zawodników 65+ (urodzeni w 1950 r. lub wcześniej). Marek Michałowski, prezes PZG podczas wręczania medali określił to jako historyczny moment.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Errol Mills (GC Jelenia Góra) z rezultatem 233 uderzeń. Na drugiej pozycji z różnicą dwóch uderzeń uplasował się Paweł Grzelak (Binowo Park GC), a na trzeciej Antoni Wierciński (Sierra GC).

Podczas rundy finałowej odbyły się dwa konkursy, w których nagrody ufundował Partner Generalny PZG – Audi. W Longest drive najdłuższe strzały oddali Romuald Centkowski (Mazury G&CC) na dołku nr 13 oraz Anna Rydzykowska (Sierra GC) na dołku nr 2. W closest to the pin wygranymi zostali Sławomir Komoński (Armada GC), dołek nr 3 i Małgorzata Yusufali (Mazury G&CC), dołek nr 16.

Citi Handlowy XIV Mistrzostwa Polski Seniorów, 27-29 maja 2016 r., Gradi Golf Club