Szyja i Panas triumfują w PZG Masters

Finałowy dzień ostatniego, mistrzowskiego turnieju wyłonił jego zwycięzców: Jakuba Szyję (Tyski KG) i Elżbietę Panas (KG First Warsaw G&CC) oraz podsumował tegoroczne zmagania golfistów w Rankingu PZG.

Finałowa rywalizacja mężczyzn zagwarantowała zarówno graczom jak i kibicom nie lada emocji. Od początku turnieju zapowiadało się, że o tytuł mistrzowski będą walczyć Jakub Szyja i Oskar Zaborowski (Toya G&CC Wrocław), których po dwóch rundach dzieliły tylko dwa punkty. W finale Szyja zagrał 77, a Zaborowski 75 uderzeń, co wyrównało sumę w klasyfikacji (225). O wyniku rozstrzygnęła dogrywka na 19 dołku, którą wygrał zawodnik Tyskiego Klubu Golfowego.

Przed ceremonią wręczenia nagród Szyja nie krył zadowolenia: „Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie i wielka radość. Mimo wielu błędów, udało mi się zwalczyć złe emocje pozytywnym nastawieniem do gry. Po pierwszej dziewiątce myślałam, że już przegrałem ten turniej. Jednak zebrałem się w sobie i udało mi się nadrobić dwoma birdie z rzędu na 13 i 14 dołku, co mnie podbudowało. Grając dobrze do końca, doprowadziłem do remisu. Dogrywka była niezmiernie ekscytująca. Udało mi się wygrać grając birdie. Wielkie podziękowania chciałbym złożyć moim rodzicom, którzy również przyczynili się do tej wygranej kibicując mi przez cały ten sezon i nie tylko”.

W grupie kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła liderka turnieju – Elżbieta Pana, która zakończyła turniej z sumą 251 i o cztery uderzenia zdystansowała juniorkę Aleksandrę Wiatr (Tyski KG) zajmującą finalnie drugą lokatę. Na trzecim miejscu, z wynikiem 258, uplasowała się Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC).

Turniej PZG Masters to również podsumowanie Rankingu PZG w kategoriach indywidualnych i klubowych.

W kategorii Dzieci Chłopców najwięcej punktów w rankingu PZG zdobył Leon Krawczyk (Golf Park Józefów), a wśród Dziewczynek zawodniczka z Kalinowe Pola GC Helenka Rzeźnik. W kategorii Młodziczek puchar wywalczyła Alicja Górka (Tyski Klub Golfowy), Młodzików Michał Jankowski (First Warsaw G&CC).

W kategorii Juniorek Młodszych najwięcej punktów uzbierała Aleksandra Wiatr z Tyskiego KG, która również wygrała Kategorię Główną Juniorek. Wśród Juniorów Młodszych – Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC). Najlepszą zawodniczką wg Rankingu PZG Juniorek okazała się Julia Korus (Tyski KG), natomiast wśród Juniorów i w Głównej Juniorów – Kuba Urbański z Toya G&CC Wrocław.

Puchary w kategorii Mid-Amatorek i Mid-Amatorów otrzymali Oksana Wojtkiewicz (Sierra Golf Club) oraz Włodzimierz Stańczak (First Warsaw G&CC). W kategorii seniorów najwięcej punktów w rankingu zdobył Jacek Kubicki (Amber Baltic Golf Club). Puchar w kategorii seniorek oraz w kategorii Głównej Kobiet otrzymała II wicemistrzyni dzisiejszego turnieju – Ewa Geritz.

Najlepszy wynik w kategorii Kobiet 19-30 osiągnęła zawodniczka Sobieni Królewskich G&CC Zuzanna Gazdowska. Wśród mężczyzn 19-30 triumfował Oskar Zaborowski, który również odebrał puchar za kategorię Główną Mężczyzn.

Po raz trzeci Klubowy Puchar Polski Juniorów przypadł broniącemu tytułu Tyskiemu KG, zaś najlepszym Klubem w Polsce wg rankingu PZG okazał się Binowo Park GC.

Citi Handlowy XI PZG Masters (Śląski Klub Golfowy, 2-4.10.2014) – wyniki końcowe: