Meronk nominowany do tytułu Najlepszego Sportowca 2014 roku

Adrian Meronk zajmujący obecnie 104. pozycję w Światowym Rankingu Amatorów WAGR i plasujący się na 20. miejscu uniwersyteckiego rankingu Golfweek w kategorii mężczyzn, został nominowany w 62. Plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca 2014 roku.

Wśród pozostałych kandydatów znaleźli się m.in. łyżwiarka Natalia Czerwonka, piłkarz Sebastian Mila, czy zwyciężczyni zeszłorocznego plebiscytu, kolarka Maja Włoszczowska.

W tym roku Adrian zdobył tytuł mistrzowski w Citi Handlowy XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn 2014, a także uplasował sięna 22. miejscu w mistrzostwach Europy amatorów.

Jest dziś czołowym zawodnikiem drużyny The Buccaneers, reprezentacji amerykańskiej uczelni East Tennessee State University, z którą wygrał w tym sezonie w dwóch turniejach ligi uniwersyteckiej: Inverness Intercollegiate oraz Wolfpack Intercollegiate.

Swój głos można oddać za pomocą SMS-ów pod numerem 72355 wpisując treść: gwsport.86, oraz kuponów zamieszczonych w „Gazecie Wrocławskiej”.