11 regionów ma swoich czempionów!

Mistrzostwa regionów odbyły się już po raz siódmy. Do rywalizacji przystąpiono w 11 regionach kraju. W ciągu dwóch dni (20-21 września), na 13 polach golfowych zagrało w sumie ponad 400 miłośników tego szlachetnego sportu. Zawody otrzymały kategorię 2 Rankingu PZG.

Formuła turnieju była otwarta, każdy miał szansę podjąć wyzwanie w zawodach o miano mistrza wybranego regionu. Ponadto, uczestnicy zawodów rywalizowali o punkty w rankingu PZG.

I tak, trzecie Mistrzostwa Regionu Dolnego Śląska odbyły się na polu Gradi Golf Club, a najlepszym z grona 40 uczestników okazał się Anthony Kerr (Gradi GC), uzyskując wynik 7 uderzeń poniżej par po dwóch rundach. Drugie miejsce wywalczył tegoroczny brązowy medalista Citi Handlowy Klubowych MP Grupy A Jan Piętka (Toya Golf & Country Club Wrocław), trzeci zaś był gospodarz Krzysztof Gradecki.

Do turnieju w lubuskim, rozgrywanym na Kalinowych Polach niedaleko Świebodzina, zgłosiło się niespełna 80 zawodników. Turniej przebiegał bardzo spokojnie i sprawnie, a wygrał go broniący honoru organizatorów Krzysztof Woźniak, który zakończył z sumą 166 uderzeń. O dwa gorszy był Michael Kobriger (168), a najniższym stopniem podium cieszył się Rafał Jaros (173).

Na Mazowszu pierwszego dnia grano na Lisiej Polanie KG, finał zaś, pod nazwą Mazovia Region Championship 2014, miał miejsce w First Warsaw Golf & Country Club w podwarszawskim Rajszewie. Ostatni zawodnicy schodzili z pola w późnych godzinach wieczornych, niektórzy tuż przed zmrokiem. W roli faworyta od początku stawiano ostatecznego zwycięzcę i lidera po pierwszej rundzie, klubowego mistrza Polski – Williama Careya. Pierwszą lokatę zapewnił mu rezultat 140 uderzeń.

Razem z Mistrzostwami Mazowsza rozgrywane były Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej. Niestety druga runda zawodów nie odbyła się w Rajszewie z powodu złych warunków atmosferycznych. Z tego względu, ostateczna klasyfikacja mistrzostw została ustalona na podstawie wyników po pierwszym dniu zawodów na Lisiej Polanie. Mistrzem Ziemi Łódzkiej został Arkadiusz Majsterek, II miejsce zajął Grzegorz Zieliński, a na trzecim uplasował się Rafał Osiński i (wszyscy A&A Golf Club).

„Pogoda była idealna, słońce nie oślepiało, a deszcz nie zaszczycił nas swoją obecnością, mimo prognoz. Już po pierwszym dniu można było zauważyć wyrównaną rywalizację uczestników turnieju. I miejsce wynikiem 162 uderzenia wywalczył Dariusz Dymecki (Tokary GC). Tytuł I wicemistrza uzyskał Dariusz Koss (Sierra Golf Club), natomiast II wicemistrza Antoni Wierciński (Vistal Golf Club)” – napisano z Postołowa GC, pola goszczącego 22 uczestników Mistrzostw Regionu Pomorskiego.

Aura nie była już tak łaskawa dla czempionatu Śląska, organizowanego w Śląskim Klubie Golfowym. Deszcz padał, ale pole pełne było graczy. Wsród 68 startujących, pewnie wypracowaną przewagą 7 uderzeń, triumfował Wojciech Łoposzko (159). W konkurencji pań najlepsza była młoda reprezentantka Polski, juniorka Karolina Dobrowolska (169).

W Modrym Lesie grało 57 zawodników, aspirujących do miana mistrza wielkopolski. Ta sztuka udała się reprezentantce gospodarzy Sławomirze Koniecznej (190) oraz Michałowi Kasprowiczowi z Wielkopolskiego Klubu Golfowego (146).

W grupy zwycięzców dołączył także Paweł Grzelak (Binowo Park GC), którego zgromadzona suma 160 uderzeń otwierała zestawienie 19 uczestników czempionatu Pomorza Zachodniego, rozegranego w klubie Amber Baltic GC.

Ponadto, Tomasz Cioczek (KG Wierzchowiska) wywalczył mistrzostwo Lubelszczyzny w klubie Wierzchowiska G&CC. Na Warmii i Mazurach, po dwóch dniach zmagań – pierwszego na polu Mazury G&CC i drugiego na Sand Valley G&CC, triumfował Lech Sokołowski (Sierra Golf Club). Najlepszym w Małopolsce został zaś Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links), po rundzie na polu Royal Kraków G&CC i finale na Kraków Valley G&CC.

Mistrzostwa Regionów wyłoniły najlepszych zawodników w danym obszarze Polski. Tegoroczne rozgrywki cieszyły się wysoką frekwencją, a także uzyskały wiele pozytywnych recenzji  od graczy i organizatorów. Kolejna edycja zawodów odbędzie się już za rok.