MP: Gradecki z czwartym złotem, Gajewski najlepszy w 19-34

W brawurowy sposób, robiąc hole in one na jedenastym dołku pola w Postołowie, Mateusz Gradecki (Toya Golf & Country Club Wrocław) zwyciężył w Citi Handlowy Mistrzostwach Polski Juniorów. Mistrzem kraju w kategorii wiekowej 19-34 został Tomasz Gajewski (Gdańsk Golf & Country Club).

Gradecki sumą 215 uderzeń w trzech rundach sięgnął po czwarte złoto w tym roku. W maju bowiem 17-latek triumfował w mistrzostwach Polski match play, w lipcu wraz ze swoją drużyną zwyciężył w klubowym czempionacie kraju, a w sierpniu został międzynarodowym mistrzem Polski.

Ostatni start w juniorskiej kategorii osłodził pierwszy w karierze hole in one – na dołku par 3 „Gradi” posłał piłkę do dołka jednym strzałem.

– Wreszcie się udało. Ojciec już chyba sześć razy zaliczył asowe zagranie, a ja mimo tylu zwycięstw, dopiero dzisiaj – cieszył się zawodnik.

Drugie miejsce zajął klubowy kolega Jan Szmidt (217 uderzeń), a trzecie reprezentant Sierra Golf Club Michał Karczmarczyk (222).

W równolegle rozgrywanych mistrzostwach Polski 19-34 na drugim miejscu podium, za 19-letnim Gajewskim, który wykonał 226 uderzeń, stanął Kamil Tatarczuk (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) – 229 strzałów. Trzeci był Piotr Dąbrowiecki (Amber Baltic Golf Club) – 235.

Ostatnimi zawodami cyklu Citi Handlowy Golf Masters Series będzie turniej VIII PZG Masters, który odbędzie się w Klubie Golfowym Lisia Polana w dniach 27-29 września. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są na stronie www.gms.pzgolf.pl do 15 września. Do turnieju zostanie zakwalifikowanych 85 najlepszych zawodników i 15 najlepszych zawodniczek wg klasyfikacji rankingowej na dzień 20 września.

Medaliści Citi Handlowy XVIII Mistrzostw Polski Juniorów
Kategoria open (stroke play brutto)
1. Mateusz   Gradecki (Toya)
2. Jan Szmidt (Toya)
3. Michał Karczmarczyk (Sierra Golf Club)

Kategoria chłopców
1. Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie Golf & Country Club)
2. Filip Kowalski (Tokary Golf Club)
3. Miguel Krowicki (Armada Golf Club)

Kategoria młodziczek
1. Dorota Zalewska (Modry Las Golf Club)