Mateusz ponownie Mistrzem Polski Juniorów

Gadu-Gadu Mistrzostwa Polski Juniorów w First Warsaw Golf & Country Club zwyciężył Mateusz Jędrzejczyk. W rundzie finałowej zagrał 74 uderzenia (+3) i ostatecznie turniej zakończył z wynikiem dwóch uderzeń powyżej Par (144). Na kolejnych dwóch miejscach – tak samo jak po I rundzie – pozostali Robin Kokociński (II pozycja) i Jakub Żelazny (III miejsce). Najlepszą juniorką Mistrzostw – podobnie jak w ubiegłym roku – została Martyna Mierzwa. Wśród młodzików triumfował Piotr Ragankiewicz. W turnieju towarzyszącym zwyciężył Łukasz Szadny, grając w dwóch rundach 161 uderzeń.

Drugi dzień zawodów – zgodnie z zapowiedziami synoptyków – przyniósł gorszą pogodę i tym samym też i gorsze wyniki. Nad polem w Rajszewie przed południem przeszła burza, co zmusiło organizatorów do przerwania rywalizacji. Na szczęście po godzinie wznowiono grę i choć czarne chmury nie raz jeszcze pojawiały się na niebie, rundę rozegrano do końca.

Zwycięsko z pojedynku z aurą i najlepszymi zawodnikami wyszedł Mateusz Jędrzejczyk. Rundę zakończył z wynikiem +3, choć po szesnastu dołkach jego wynik był równy Par. Na następnym dołku zagrał triple bogey i ten właśnie dołek przesądził o ostatecznym wyniku rundy finałowej. Końcowy wynik Mateusza po dwóch rundach to 144 uderzenia, 2 powyżej Par. Drugą pozycję – mimo dwóch double bogey (na dołkach 12 i 15) – utrzymał Robin Kokociński. W rundzie finałowej zagrał 78 uderzeń (+7) i cały turniej zakończył z 6 uderzeniami straty do zwycięzcy. Innym zawodnikiem, któremu w finale udało się osiągnąć wynik poniżej 80 uderzeń był Jakub Żelazny (79). Podobnie jak Mateusz Jędrzejczyk aż na jedenastu dołkach zagrał Par, jednak na trójce miał triple bogey a na dołku nr 8 (Par 4) potrzebował aż 8 uderzeń. Gadu-Gadu Mistrzostwa Polski Juniorów 2007 zakończył na trzecim miejscu z wynikiem 152 uderzenia. Na czwartym miejscu znalazł się Piotr Ragankiewicz (157) i to on zdobył tytuł najlepszego młodzika (gracz do 14 lat) Mistrzostw.

Steven Janicki oraz Daniel Snoey – zawodnicy zaliczani do grona faworytów – zajęli odpowiednio ósme i jedenaste miejsce. Zawodnikiem, który aż o pięć uderzeń poprawił swój wynik z I rundy był Jakub Paech, co pozwoliło mu awansować do pierwszej dziesiątki – na miejsce szóste.

W klasyfikacji dziewcząt niewiele się zmieniło – najlepszą juniorką Mistrzostw z wynikiem 176 (85, 91) została Martyna Mierzwa, sklasyfikowana na 20. pozycji. Kolejna zawodniczka – Aleksandra Miękus – zajęła miejsce 39. Zaraz za nią uplasowała się Katarzyna Selwent.

Rywalizację w klasyfikacji netto zwyciężył Jakub Żelazny, ale zgodnie z punktem 12 Regulaminu Turniejów Mistrzowskich PZG mówiącym o tym, że zawodnik zajmujący nagradzane miejsce w kategorii brutto (głównej) nie może równocześnie otrzymać nagrody w kategorii netto, nagrody trafiły do Bartosza Stołowskiego (146), Max’a Fizek (146) oraz Tomasza Lepki (149).

W turnieju towarzyszącym Gadu-Gadu Mistrzostwom Polski Juniorów dla nieco starszych graczy (w wieku od 18 do 27 lat) w kategorii Open zwyciężył Łukasz Szadny (161). On też wygrał rywalizację wśród profesjonalistów. Drugi był Anglik, Neil Docking (168). Wśród amatorów najlepiej poradził sobie Jacek Person – zakończył turniej z wynikiem 164 uderzenia.