Mazury Golf & Country Club Open

W ostatni weekend golfiści walczyli o punkty Cisco polskiego rankingu Golfowego podczas mistrzostw klubowych „Mazury Golf & Country Club Open”. W trwającym dwa dni turnieju wzięło udział blisko 90 zawodników. Tytuł mistrza zdobył po raz pierwszy w historii aktualny członek klubu MG&CC – Witek Sikora. Drugie miejsce zajął jego lokalny rywal, Czarek Łosko a trzecie, będący w znakomitej formie gość z Warszawy, Jacek Kubicki. Wszyscy zwycięzcy, dzięki dobrej grze w Naterkach awansowali do pierwszej 50-ki rankingu.

Turniej rozgrywano z przedostatnich, białych tee o długości 6.090 metrów. Graczom sprzyjała niemal letnia i wyjątkowo bezwietrzna pogoda. Po pierwszej rundzie Witek Sikora zajmował dopiero szóste miejsce (84), jednak drugiego dnia nie dał rywalom szans, grając par pola, 72. Liderem po pierwszym dniu był Jacek Kubicki, który zagrał rundę życia, 77. Tego dnia był to jedyny wynik poniżej 80 uderzeń, dzięki czemu nawet trochę gorsza druga runda (87) pozwoliła Jackowi na utrzymanie miejsca na pudle. Najrówniej spośród czołówki zagrał I v-ce mistrz MG&CC, Czarek Łosko (81 i 80).

Niespodzianką była słabsza forma mistrza klubu sprzed dwóch lat, Michała Poniża. Silna reprezentacja klubu Sierra, Lech Sokołowski (mistrz klubu) i Darek Koss zajęła odpowiednio miejsca 4 i 13.

Wśród kobiet również nie zabrakło niespodzianek. Zwyciężyła pani kapitan klubu, Ania Muddeman. Druga była Monika Kowalewska a trzecia Marysia Mitukiewicz. Trzy najlepsze golfistki dzieliła różnica zaledwie dwóch uderzeń. Dopiero czwarte miejsce zajęła faworytka i liderka po pierwszym dniu, Ewa Geritz. Słynna „łowczyni nagród golfowych” wyjechała więc tym razem z Naterek z pustymi rękoma.