Bronson znowu najlepszy

Peter Bronson trzeci raz z rzędu zwyciężył turniej z serii Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour, rozegrany w pierwszy weekend lipca, na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach niedaleko Wejherowa. Najlepsi wśród amatorów byli ex-equo Zdzisław Małkus i junior Michał Wacławek.
Obie rundy rozegrane zostały przy pięknej, słonecznej pogodzie. To bardzo istotne, bowiem miesiąc wcześniej w Krakowie aura pokrzyżowała plany organizatorów. Tym razem warunki sprzyjały grze.

Po pierwszym dniu, w klasyfikacji profesjonalistów na czołowym miejscu znalazł się zwycięzca turnieju w Krakowie – Peter Bronson. Uzyskał wynik 74 uderzenia. Wśród amatorów brutto pierwszą pozycją zajął Zdzisław Małkus, z wynikiem 76. uderzeń. Tuż za nim, równorzędnie na drugim miejscu uplasowali się Jacek Person i Lech Sokołowski.

W klasyfikacji amatorów Stableford triumfuje Katarzyna Kaźmierczak wraz z dwoma innymi zawodnikami, jej wczorajszy rezultat to 35. Razem z nią, na tej samej pozycji, znajdują się: Adam Sawicki i Marek Sokołowski.

Drugi dzień zawodów niczego nie zmienił na pozycjach liderów, choć Peter Bronson musiał walczyć o zwycięstwo w dogrywce. Jego przeciwnikiem był Martin Proctor.
Pierwszym dołkiem podczas dogrywki był nr 10 (par 5). Zawodnicy walczyli zaciekle i obydwaj zagrali go na birdie, więc konieczne było rozegranie kolejnego dołka. Rywalizacja przy dołku nr18 (par 4) także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Tym razem zarówno Martyn Proctor jak i Peter Bronson zagrali par. Dopiero ponowna gra przy dołku 10 wyłoniła zwycięzcę. Został nim po raz kolejny Peter Bronson (146). Zwyciężył on ze swym rywalem jednym uderzeniem. Na kolejnych miejscach w klasyfikacji generalnej znaleźli się: na miejscu III wspólnie Andy Gall i Marcin Stelmasiak, uzyskując identyczny rezultat 151 uderzeń. Piątym miejscem podzieliło się aż 5 zawodników (z wynikiem 154), w tym dwóch najlepszych amatorów w turnieju: Zdzisław Małkus i junior Michał Wacławek. Pozostali trzej to profesjonaliści: Duncan Geoghegan, David Ekberg oraz Marek Bednarczyk.

Na uwagę zasługuje dobry wynik Jacka Persona, trzeciego najlepszego amatora, który z wynikiem 157 uderzeń brutto zamknął pierwszą 10-tkę zawodników w ogólnej klasyfikacji. Maks Sałuda, do tej pory najlepiej spisujący się w turniejach Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour gracz amatorski, tym razem zajął 14 pozycję (160 uderzeń).