3. turniej Lexus Polish Golfers Championship 2006

W ostatni weekend czerwca, na polu Rosa pod Częstochową, rozegrany został trzeci turniej z cyklu Lexus Polish Golfers Championship 2006 – była to kolejna szansa awansu do turnieju finałowego eliminacji do mistrzostw świata golfistów amatorów. Kto ją wykorzystał?

System eliminacji do krajowego finału Lexus Polish Golfers Championship 2006 spowodował, że utworzyła się grupa graczy jeżdżących po Polsce i szukających swojej szansy. Na pole w Konopiskach pod Częstochową przyjechali także gracze, którzy już wcześniej zdobyli upragniony awans, zajmując jedno z czołowych miejsc w poprzednich eliminacjach. Pozostali muszą czekać na ostateczną listę tzw. „lucky loosers” czyli tych, którzy awansują z najlepszymi wynikami z czterech spośród sześciu turniejów eliminacyjnych.

Zawody rozgrywane są w 6 kategoriach handikapowych i klasyfikowane w netto strokeplay. Z każdej grupy do turnieju finałowego awansuje po trzech najlepszych golfistów.

Tym razem w kategorii HCP 0-5 awansował Michał Jurkowski (78), jedyny jego przeciwnik Piotr Robełek nie ukończył turnieju. W grupie HCP 6-10 awansowali Andrzej Dyzio (70), Michał Dąbrowski i Łukasz Wilk (obaj po 74). W kategorii graczy z HCP 11-15 najlepsi byli: Marcin Kuksinowicz, Krzysztof Bednarek i Jacek Kubicki – wszyscy z wynikiem 72. Wśród graczy o HCP 16-20 awans wywalczyło pięciu zawodników: Krzysztof Łazowski (68), Henryk Rottau (również 68) oraz Adam Pawlonka, Mira Kisielewska i Dorota Jankowska (wszyscy 71). W klasyfikacji HCP 21-25, najlepszy był Krzysztof Pawlik (52), wyprzedzając Pawła Franke (63) i Arkadiusza Płaszczykowskiego (66). W rywalizacji graczy z najwyższymi handikapami 25-36, wygrali: Grzegorz Puszkarski (61), Michał Kończak (61), Adam Nowacki (63).