Międzynarodowe Mistrzostwa Europy Seniorów – rozstrzygnięte

Miguel Preysler De La Riva z Hiszpanii zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Europy Seniorów, rozgrywanych 14-16 czerwca na polu Ribagolfe w Portugali. Najwyżej sklasyfikowanym polskim golfistą jest Zdzisław Małkus – zajął 38 pozycję. Wśród kobiet triumfowała Szwedka Gunilla Ekman.

W turnieju brało udział dwóch reprezentantów z Polski – tegoroczny zwycięzca Accenture Mistrzostw Polski Mid-Amatorów i Seniorów – Zdzisław Małkus oraz Jan Musiolik. Pierwszy z nich – podczas pierwszej rundy zagrał 80 uderzeń, drugiego dnia pole pokonał w 81 uderzeniach, co pozwoliło mu na zajęcie – wspólnie z Francuzem Bernardem Maillou – 38-go miejsca. Drugi z Polaków turniej zakończył z wynikiem 172 uderzeń (1 runda – 87, 2 runda – 85), na 78. pozycji.

Międzynarodowym Mistrzem Europy Seniorów został Hiszpan, Miguel Preysler De La Riva (145 uderzeń), który podczas pierwszej rundy zagrał par pola (72), a podczas rundy finałowej – wykonał tylko jedno uderzenie więcej. Tytuł mistrzyni przypadł Gunilli Ekman ze Szwecji (146 uderzeń), która po nie najlepszym pierwszym dniu (77 uderzeń), rewelacyjnie zagrała podczas rundy finałowej – 3 poniżej par.

W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników i 50 golfistek z 20 państw.