Ruszył Mid Amateur Golf Tour 2006

Pierwszy turniej z cyklu Mid-Amateur Golf Tour odbył się 12 maja w Binowie. W rozgrywkach uczestniczyło 68 zawodników. Pogoda i forma – dopisały. Kilku golfistów z pewnością poprawiło swoje handikapy.

W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Marek Góra (72), II – Marek Marcinkowski (77), a III – gość z Czech, Jarosław Dostalek (77). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Aneta Aloksa-Majewska (96), druga była Danuta Cieślak-Marcinkowska (101), na trzecim miejscu uplasowała się Elżbieta Górska (105). Po turnieju odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Następnego dnia rozegrano kolejny turniej serii, tym razem w Kołczewie. Zachwycił stan pola – zwłaszcza wielu graczy z Czech, którzy byli tu po raz pierwszy. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wygrał Marek Marcinkowski (74), drugi był Lech Sokołowski (75), a trzecie miejsce zajął Paweł Grzelak (79).

Wielkim sukcesem był wynik Carlstena Engela, który zajął 10. pozycję z wynikiem 87 uderzeń. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Górska (96), drugie Maria Niewęgłowska (102), trzecie Danuta Cieślak-Marcinkowska (104). Roman Nadrasik uświetnił spotkanie wystawą grafik i obrazów związanych tematycznie z golfem.

Cykl rozgrywek dla Mid-Amatorów pozyskał sponsora i kolejne turnieje rozgrywane będą w ramach Oracle Mid Amateur Golf Tour. W klasyfikacji cyklu będzie uwzględnionych sześć turniejów jednodniowych oraz Accenture Mistrzostwa Mid-Amatorów i Seniorów (bez podziału na kategorie). Do rankingu liczyć się będzie pięć najlepszych wyników.

Najbliższe turnieje serii odbędą się 24 i 25 czerwca w Naterkach, a następnego dnia w Modlinie koło Warszawy. Wcześniej jednak – 20 i 21 maja – Accenture Mistrzostwa Mid-Amatorów i Seniorów.

Cykl turniejów Mid Amateur Golf Tour 2006 odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Golfa.