POLSKI RANKING GOLFOWY 2005 ZAMKNIĘTY

Turniej PZG MASTERS zamknął cykl turniejów zaliczanych do Polskiego Rankingu Golfowego w sezonie 2005.

Jego zwycięzcą w klasyfikacji mężczyzn, zdobywając 4962 punkty, został Piotr Robełek.W rankingu pań na pierwszej pozycji znalazła się, z wynikiem 1172 punktów, Agnieszka Pielaszek.

W rankingu, do którego zaliczały się wyniki z 14 turniejów z udziałem panów i 13 z udziałem pań, sklasyfikowano kolejno 268 graczy i 55 zawodniczek. Do klasyfikacji liczyło się 7 najlepszych turniejów, z której to zasady skorzystała cała czołowa trójka Rankingu Mężczyzn. Piotr Robełek, który w Polskim Rankingu Golfowym zajął pierwsze miejsce, kolejnego w klasyfikacji gracza, Marka Marcinkowskiego wyprzedził aż o 1248 punktów, a trzeciego, Witolda Grzesiaka, o 2062. Jeden z faworytów przed sezonem, Bill Carey zajął dopiero 12 miejsce, ale wziął udział tylko w 3 turniejach. Na 19 miejscu uplasował się Mateusz Jędrzejczyk, który grał tylko w 4 turniejach, 2 z nich wygrał, jednak były one niżej punktowane.

O klasyfikacji pań zdecydowały głównie punkty zdobyte podczas Mistrzostw Polski Kobiet w Naterkach. Różnica punktowa między pierwszą w rankingu Agnieszką Pielaszek, a drugą zawodniczką w klasyfikacji, Elżbietą Panas nie była już tak znacząca jak u mężczyzn. Pielaszek, Mistrzyni Polski kobiet zdobywając 1172 punkty pokonała Panas zaledwie o 117 punktów.